Çelik Modüler İş Parçası Bağlama Sistemi eksiksiz tasarlayan ve geliştiren ilk şirket. Gerardi, her türlü işleme operasyonu için iş parçalarının bağlanmasında yeni çözümler tasarlar ve üretir.
En yüksek doğruluk ve güvenilirlik ana özellikleridir. En son güncellenen teknolojiler, yüksek nitelikli işçilik ve en nitelikli distribütör ağı, kullanılan “anahtar” araçlardır.

HASSAS MODÜLER MENGENELER

Dünyanın en popüler (ve kopyalanan) mengenesi – Mükemmel çeşitlilik: fiyat, kalite, çok yönlülük.

Tüm GERARDI mengeneleri ve aksesuarları modülerdir ve tüm mengenelerimizin bileşenleri mükemmel hassasiyetle değiştirilebilir.
Mengeneler, birçok sabit referans noktası sayesinde en yüksek hassasiyet ve minimum kurulum süreleri ile yan yana eşleştirilebilir.
Tüm bunlar, özellikle şu konularda mengenenin yüksek hassasiyeti sayesinde mümkündür:

Bu özellikler, daha fazla mengene kullanarak en çeşitli ve karmaşık bağlama problemlerini birkaç saniye içinde çözmemizi sağlar.

İş parçası bağlama sistemlerinde farklı gereksinimler için mengene gurupları

  1. Standart:
  2. StandartFLEX
  3. XL
  4. Modüler Elemanlar
  5. Aksesuarlar

Hassas Modüler Mengene Özellikleri

FMS MENGENLER

İşleme merkezlerine tahsis edilmek üzere üretilmiş olan FMS serisi mengeneler, yerden tasarruf sağlayan bir tasarımda mükemmel pozisyonlama ile iş parçalarına izin verir, son derece yüksek aşınma direnci, STD modüler mengenelere göre 2 kat azaltılmış sapma (taban kalınlığı iki katına çıkar), daha fazla parçaların mekanik, hidrolik pnömatik veya elektrikli cihazlarla eş zamanlı olarak bağlama imkanı. Hem dikey hem de yatay bağlama için herhangi bir ek bedel ödemeden kullanabilirsiniz. Çene genişlikleri 75 ila 190 mm arasındadır. Herhangi bir çalışma uzunluğunu için uygundur.

Bu mengene özelliklerini daha iyi tanımlayan özellik, bir veya iki parçanın bağlanması için değiştirilebilir çeneler, aynı anda tek veya çift parça bağlama imkanı sağlamaktadır. Ayarlanabilir orta çene ile eşit veya farklı parçalar bağlanabilir.

Tüm bunlar, kurulum sürelerini azaltan ve iş parçası konumunun ve hassasiyetinin çok doğru bir şekilde tekrarlanabilirliğini sağlayarak, üretim sürecinin verimliliğini artırarak çok sayıda farklı parçanın üretiminde kullanımlarını önermektedir.

ÇOK YÖNLÜ MENGENELER

Çeşitli boyutlardaki birden fazla iş parçasının esnek bir şekilde sıkmak için çok yönlü mengene.

MULTIFLEX serisi mengeneler, makine tablası kapasitesini en üst düzeye çıkarabilen ve böylece üretkenliğini artıran tamamen yeni bir modüler bağlama sistemi konseptidir.

Bu sistem, birkaç iş parçasını aynı anda takım tezgah tablasına bağlamak ve böylece takım değiştirme sürelerini azaltmak için tasarlanmıştır.

ÇOK AMAÇLI MENGENELER

5 eksenli işleme merkezlerinde gelişmiş uygulamalar için

Çok amaçlı mengene yelpazesi, 5 eksenli makineler için özel olarak tasarlanmıştır. İş parçasının 5 tarafında çalışarak işleme döngüsünün en iyi şekilde optimize edilmesini sağlar. Kompakt tasarımı sayesinde bu tür mengene tüm işleme merkezlerine monte edilebilir. Çoklu görev mengenesi ile GRIP çenelerinin kullanılması şiddetle tavsiye edilir.

İŞ BAĞLAMA KULELERİ

Yatay işleme merkezleri için ideal Gerardi kuleleri
Gerardi Modüler İş Tutma Sistemini desteklemek ve tamamlamak için tüm modüler kuleler ve alt plakalar giderek daha stratejik ve önemli bir rol oynamaktadır. Çok farklı şekillerde ve versiyonlarda üretilirler. Tek gövde yapısı G30 dökme demir, duvarları yaklaşık 40 mm kalınlığında ve çift gerilim giderici ısıl işlem ile sağlanırlar. Son zamanlarda yüksek dirençli alüminyum gövde olarak da mevcuttur. Mevcut şekiller şunlardır: Küp şeklinde, İki yüzeyi işlenmiş, Açılı, Plaka ve alt plakalar, tabla ve özel istek üzerine özel üretim. Bitmiş olarak aşağıdakiler modeller mevcuttur:

ZERO POİNT

Tüm fixtürler anında kurulum!
Kurulum sürelerini %95’e kadar azaltın ve karı artırın
Gerardi ZERO POINT modüler sistemi, arıza süresini azaltmanın ve karı artırmanın en kolay ve en uygun maliyetli yoludur.
5 eksen makinelerde veya kule tipi fikstürlerde bağlama plakası veya tezgah tablasına direk bağlantı olarak kullanılabilir.